Naše technika

 
djimatrice_termokamera.jpg

DJI MATRICE 600

IMG_1021.jpg

DJI PHANTOM4

dron_dji_s900.png

DJI S900

Letecké práce s profesionální technikou

K provádění leteckých prací používáme šestivrtulový stroj DJI M600 MATRICE osazený kamerou PANASONIC GH4, která umožňuje zaznamenávat 4K video rychlostí 24 snímků za sekundu a obraz zachycuje 16 Mpx. Náš stroj je rovněž osazen GPS technologií, díky které jsme schopni dopředu programovat let, což v praxi znamená, že umíme snímat stejnou kompozici při několika různých letech, a to i v různých časových horizontech. V neposlední řadě také myslíme na bezpečnost zúčastněných osob a majetku, náš hlavní stroj je proto osazen záchranným padákem.

Photocredit: DRONKAMERA - MORAVAGRAPHIC s.r.o.

Photocredit: DRONKAMERA - MORAVAGRAPHIC s.r.o.

Doba letu a baterie

Maximální doba jednoho letu se u našeho stroje odvíjí především od povětrnostních podmínek a zavěšené kamery, globálně se dá říci, že na jednu sadu baterií lze s naší DJI M600 letět 25 - 40 minut. K naší technice máme dostatečné množství baterií a také mobilní nabíjecí stanici.

Photocredit: DRONKAMERA - MORAVAGRAPHIC s.r.o.

Photocredit: DRONKAMERA - MORAVAGRAPHIC s.r.o.

Stabilizace kamery

Mezi dronem a kamerou je stabilizovaný koš (u MATRICE RONIN MX), prvek, bez kterého by naše letecké záběry rozhodně nedosahovaly tak vysoké kvality. Stabilizace kamery (nebo také "gimball") je rychlý, přesný a vysoce citlivý prvek, který neustále vyrovnává pohyby dronu (např. poryvy větru a jiné náhlé změny směru letu). Obraz je tak neuvěřitelně plynulý. Operátor kamery má navíc možnost ovládat kameru ze země, a to otáčením ve třech osách. Svoji činnost samozřejmě operátor kamery kontroluje na "real-time" náhledovém monitoru. Na naší vlajkové lodi jsme schopni nés jakoukoli kameru která lze vsadit do DJI RONIN MX, tedy od kamery GOPRO až po kameru RED, ALEXA mini nebo obdobé cinema kamery.

Photocredit: DRONKAMERA - MORAVAGRAPHIC s.r.o.

Photocredit: DRONKAMERA - MORAVAGRAPHIC s.r.o.

Bezpečnost

Náš tým myslí na bezpečnost všech zúčastněných osob. Máme dostatek zkušeností na to, abychom věděli, kam můžeme a kam nesmíme letět. Při provádění leteckých prací se postaráme o zajištění co největší možné míry zabezpečení. Máme i odpovídající pojištění.

Povolení a zákony

Naše technika i naši piloti disponují všemi potřebnými povoleními, které jsou potřeba k výkonu leteckých prací. Jsme jedna z mála firem v České republice, která opravdu létá legálně. Více o povolení k létání na našem Blogu "Dronkamera.cz létá legálně"