Náš příběh

 
moravagraphic

Náš příběh se začal psát hodně dávno před samotným založením společnosti MORAVA GRAPHIC. Tehdy nám bylo dohromady 36 let, studovali jsme střední školu a jako každí mladí kluci jsme chtěli dokázat něco velkého. Rok před maturitou jsme zkusili vytvořit několik webových prezentací pro firmy. Následovaly další zakázky, často rozšířené o různé menší grafické práce. Bylo pro nás vzrušující objevovat nové možnosti a zároveň zaměstnat naši posedlost, jíž naštěstí nebylo nic jiného než práce s fotografiemi a videem. Na rozdíl od našich spolužáků jsme si nelámali hlavu tím, jak odmaturovat, ale jak nafotit lepší fotku a natočit chytlavější video. Jak udělat, aby každé video byla bomba? Čím jej okořenit, aby vyvolalo ty správné emoce?

Poté jsme viděli první letecké snímky natočené kamerou z dronu. Jako bychom dostali ránu mezi oči: celé video jako by dostalo úplně nový rozměr. Řekli jsme si: "Tohle musíme vyzkoušet!" Úplné začátky byly legrační. Náš první dron sice létal, ale už jako nový byl velmi poruchový. Byla to výzva pro naše mladé hlavy a šikovné ruce, zkoušeli jsme jej upravovat a vylepšovat, ale většinou marně. Daleko větším zklamáním však byla kvalita snímků, pořizovaných z jeho paluby. Celá koupě pro nás tedy byla krokem vedle, ale zároveň jsme si jasně uvědomili, že chceme natáčet letecká videa i letecké fotografie, a to v prvotřídní kvalitě. 

Skvělým impulsem ke změně se ukázala zdánlivá "tragédie", která se odehrála při natáčení videa pro známé, na vodní nádrži Slezská Harta. Při jednom z manévrů náš svéhlavý dron odmítl poslechnout a odporoučel se i s kamerou do vody. To byla symbolická poslední kapka a my jsme se rozhodli celou situaci řešit zcela zásadně. Zanechali jsme za sebou období studentských experimentů a vydali jsme se cestou profesionálů vybavených nejmodernější technikou. Naše rozhodnutí dostalo podobu špičkového stroje DJI S900, posíleného vším možným dostupným příslušenstvím. A výsledek? Máme v rukou dokonalý nástroj, který může splnit i vaše nejnáročnější sny o reklamních nebo uměleckých záběrech z letecké perspektivy. Naší vášní je pořizovat snímky, které udělají ze zájemců spokojené zákazníky a ze zákazníků zapálené fanoušky.


S T A F F

Ondřej Lakomý, jednatel

Alois Juřínek, pilot dronu