NAŠE TECHNIKA - díl 1. - ZAČÁTKY S DJI PHANTOM 1

Je na čase vám představit naši techniku, kterou používáme při naší každodenní práci. Naše firma DRON KAMERA působí na trhu už několik let a s tím, jak jsme nabírali um a zkušenosti, tak jsme museli jít s dobou i co se týče techniky. Nyní používáme pro pořizování profesionálních leteckých záběrů dron DJI S900, ale určitě nezaškodí si připomenout, s čím jsme začínali.

V roce 2010, dávno před vznikem firmy, jsme si pořídili první dron z řady Phantom, od absolutního lídra trhu, co se dronů týče, čínské DJI. Na první pohled jde o malý, kompaktní stroj, laiky zaměnitělný za hračku pro odrostlé dítě. Jde však o profesionální čtyřvrtulový stroj, schopný pořídit kvalitní letecké záběry.

Phantom 1 při práci

 

V balení dostanete veškeré příslušenství, které potřebujete k provozu. Vysílač, akumulátor, nabíječ a kompletně sestavený dron. K dispozici je i příslušenství. Sada šroubů a klíč a manuály k použití.

A teď několik čísel. Malý Phantom 1 vydrží po plném nabití ve vzduchu nejdéle 15 minut. Na tu dobu šlo o skvělou výdrž. Jeho váha je 840 gramů a rozpětí 35 centimetrů. Nevýhodou je, že dron unese navíc jen 330 gramů, což je přibližně váha malé plechovky energetického nápoje Red Bull.

Phantom 1 je malý a lehký

Phantom nemá vestavěnou kameru, pro snímání a natáčení se běžně používá kamera GoPro.

Phantom 1 je výborný na výuku létání a ozkoušení si možností dronů či kvadroptér. Nyní DJI vyrábí již čtvrtou řadu Phantoma, která je už osazena vlastní DJI kamerou, stejně jako předchozí tři řady. Progres je znatelný ve všech aspektech, předvším v baterii a stabilizaci obrazu.

Phantom 1 je už nyní pro nás hračkou, pro naši práci využíváme ve všech ohledech lepší a profesionálnější stroje jako je DJI S900. Phantom 1je naší zálohou a hračkou, se kterou se nyní pořizujeme fotky pro redakční účely, zejména zvěčňujeme naši práci na sociálních sítích. Letecké záběry nejen tohoto dronu můžete sledovat na našem Facebooku nebo Instagramu.

Letecký záběr zatopených mostů na Želivce pořízený Phantomem 1