Dronkamera.cz létá legálně!!

Společnost MORAVA GRAPHIC s.r.o. jakožto majitel a provozovatel projektu DRONKAMERA.cz je registrovaným provozovatelem bezpilotního letounu u Úřadu pro civilní letectví. Jsme profesionální tým který nepodceňuje rizika spojená s pořizováním leteckých záběrů - na bezpečnosti všech zúčastněných nám záleží! Dokazuje to nejen aspekt vysokého pojištění ale také například bezpečnostní technický prostředek - záchranný padák, který na našem stroji používáme.

Vyřízení veškerých povolní k létání je běh na poměrně dlouhou trať. Běžná praxe je že vyřízení všech povolení a dalších aspektů včetně zkoušek trvá třeba půl roku. My jsme nebyli vy jímkou a povolení jsme vyřizovali bezmála 5 měsíců. 

Každý žadatel který má v úmyslu pořizovat letecké snímky pro komerční účely je povinen získat nejdříve povolení k létání letadla bez pilota na jehož základě si zažádá o povolení k provozování leteckých prací. Samozřejmostí je mít zaplacené správní poplatky, zákonné pojištění odpovědnosti a složit teoretické a praktické zkoušky. Vyřízení žádosti stojí cca 30 000 Kč.

image.jpg

Photo credit: DRON Kamera & MORAVA GRAPHIC